Novi lider LaLige ne popušta.

EPA-EFE/Juan Herrero

Serija trijumfa se nastavlja, Real Sosijedad savladao jalovu Granadu (2:0)

Domaći su završili posao već u prvom delu igre.

Prvo se oprobao Januzaj, ali bez uspeha a onda Monreal preuzima stvari u svoje ruke. 34-godišnji defanzivac je prvo pogodio posle kornera u 22. minutu za 1:0. Bivši igrač Arsenala je nastavio na visokom nivou, samo četiri minuta kasnije njegov prodor donosi i penal domaćima.

Kapiten Ojarzabal koristi novu priliku sa kreča, Real vodi sa 2:0 od 27. minuta. Potpuni raspad Granade koja jeste jedno od iznenađenja ove sezone.

Tokom drugog dela videli smo nastavak dominacije Sosijedada koji dobija još jedan penal, ali ovog puta Vilijan Žoze je neuspešan, Himenez odlično brani. Pet minuta kasnije usledila je i velika šansa za Davida Silvu, ali rezultat ostaje 2:0.

Domaći ostaju sa igračem manje, Le Normand dobija direktan crveni karton u 86. minutu, ali premalo i prekasno da bi Granada bilo šta napravila koja tokom meča beleži tek jedan šut ka golu rivala.