nedelja 01.12.2019.
13:56

Mučili su se Andalužani, ali su uspeli da slave.

EPA-EFE/JULIO MUNOZ

Fudbaleri Sevilje slavili su na svom "Sančes Pishuanu" protiv ekipe Leganesa rezultatom 1:0 (0:0).

Gosti su doživeli peh već u petom minutu kada je zbog povrede teren morao da napusti Siovas, zamenio ga je Kevin Rodriges.

Pripretila je Sevilja u 18. minutu preko Nolita, ali je iskusni Španac tukao pored gola rivala, da bi samo tri minuta kasnije pokušaj Vaskeza uspeo da ukroti Kueljar.

Nizale su se prilike pred golom gostiju, pretili su ponovo Vaskez, potom i Navas, da bi domaćin došao do pogotka u 43. minutu, ali ga je sudija poništio jer je VAR signalizirao ofsajd.

Otišlo se na odmor bez golova, da bi u 63. minutu jedan odbitak u mrežu Leganesa smestio štoper Dijego Karlos.

Sudija je ipak sačekao da VAR pregleda situaciju, nije bilo kršenja pravila, te je gol priznat.

Do kraja su domaći igrači prepustili loptu gostima, koji su imali par solidnih pokušaja, ali je Vaclik ostao nesavaldan.

Sevilja je skočila čak na drugo mestu na tabeli sa 30 bodova, ali sa dve utakmice više od Barselone i samo dva boda više, imaju i bod manje od Reala, ali i utakmicu više. Leganes zakucan za dno sa samo šest osvojenih bodova.