Primera - Mesi srušio i gradskog rivala, Barsa krupnim koracima ide ka novoj tituli!

subota 30.03.2019.
18:11

Katalonski derbi okončan pobedom Barselone.

EPA-EFE/Quique Garcia

Fudbaleri Barselone slavili su na svom stadionu u okviru 29. kola španske Primere protiv ekipe Espanjola sa 2:0 (0:0).

Dobro se branio Espanjol u prvom delu, raspoložen je bio i Dijego Lopez, pretili su gostima Mesi, Rakitić i Suarez, ali promene rezultata nije bilo.

U nadoknadi vremena su fudbaleri "Blaugrane" tražili jedanaesterac, sudija je pogledao snimak i doneo odluku da ne svira penal u korist domaćeg sastava, otišlo se na odmor bez golova.

U nastavku, igrao se 71. minut, kada je Mesi imao priliku da iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora donese prednost svojoj ekipi, još jednom je dobro izveo prekid, Viktor Sančez je pokušao da skine loptu sa gol linije, ali nije uspelo, novi gol Argentinca, Barsa vodi.

Tražila je Barsa drugi pogodak, do njega dolaze u 89. minutu, rezervista Malkom je prošao po levoj strani, ubacio loptu u sredinu ka Mesiju, kojem nije bilo teško da iz dobre pozicije postigne svoj 31. gol u Primeri ove sezone, Barselona je overila trijumf u katalonskom derbiju.

Ekipa Ernesta Valverdea ostaje prva sa 69 bodova, 13 više od drugoplasiranog Atletika, dok je Espanjol 14. sa 35 bodova manje od gradskog rivala.