nedelja 25.02.2018.
18:29

Fudbaleri Malage doživeli su čak 18. poraz ove sezone.

Beta/AP Photo/Miguel Morenatti

Atletik Bilbao je pred svojom publikom slavio sa 2:1 (2:1) i tako ostavio Malagu na začelju sa samo 13 bodova nakon 25 odigranih kola.

Gosti iz Andaluzije su poveli u 13. minutu, En Nesiri je bio strelac na asistenciju Lestijena.

Ipak, samo četiri minuta kasnije domaćin poravnava, strelac je bio Mikael Susaeta, na asistenciju Oskara de Markosa.

Pred kraj prvog dela igre, u 44. minutu, Benjat proigrava San Hozea, a defanzivac postiže gol i donosi preokret domaćinu.

U nastavku, nakon 15ak minuta igre, Malaga dobija jedanaesterac, Marokanac En Nesiri je pokušao da dođe do drugog gola, ali ga je Kepa pročitao i sačuvao svoju mrežu.

Nastavila je Malaga da pokušava da dođe do bodova, Rolan je bio blizu, ali je Kepa danas bio veoma raspoložen.

U 84. minutu sve je bilo jasno, strelac prvog gola na utakmici i igrač koji je promašio jedanaesterac za goste, Jusef En Nesiri, dobija drugi žuti karton i ostavlja saigrače na cedilu u završnici susreta.

Na kraju pobeda Bilbaa, koji je sada 12. sa 31 osvojenim bodom, dok je Malaga zakucana za dno sa samo 13 bodova.