Primera - Malaga igrala, Atletiko odneo bodove

• Autor: Nikola Miloradović

• 17. april 2016.

• 14:10

Meč 33. kola španske Primere između domaće Malage i Atletik Bilbaa, završen je pobedom gostiju rezultatom 0:1.

Ovo je bio prvi poraz Malage u poslednjih mesec i po dana, kako je ekipa koja važi za jednu od najboljih defanzvnih ekipa Primere poslednji put kapitulurala 2. marta u duelu sa Valensijom.

Prvo poluvreme susreta 33. kola španske Primere između Malage i Atletik Bilbaa pripalo je domaćoj ekipi.

Prvo je Hunapi pripretio sa ivice kaznenog prostora ali je golman gostiju Iraizoz dobro intervenisao. Par minuta nakon toga ponovo je Malaga bila u šansi, ovoga puta preko Ćorija Kastra, ali je snažan udarac fudbalera domaćih još jednom ukrotio Gorka Iraizoz. A onda je usledila i najbolja prilika domaćih u prvih 45 minuta, šutirao je Resio iz kaznenog prostora, Iraizoz je opet bio na visini zadatka, a nakon toga na loptu je naleteo Hunapi koji je loše šutirao te je lopta otišla preko gola.

Gosti su dva puta pošteno pripretili u prvih 45 minuta, prvi put preko Raula Garsije na samom početku meča, a drugu dobru priliku je imao Lekue ali ni on nije uspeo da savlada Giljerma Očou.

Drugo poluvreme je počelo inicijativom domaćih, pa je Resio imao još jednu dobru šansu.

Ipak, samo par minuta nakon pokušaja Malage, usledio je hladan tuš. Najpre je nakon gužve u šesnaestercu domaćih, Bilbao izvukao korner. Itauraspe je centrirao, a najviši u skoku bio je Raul Garsija, koji je sa svega par metara od gola tukao glavom te meksički čuvar mreže nije imao šanse.

Pogodak Raula Garsije pogledajte OVDE!

Par minuta nakog toga, pokušala je Malaga preko hrvatskog internacionalce Duje Čopa, ali je on jako loše šutirao glavom sa svega nekoliko metara od gola protivnika, te je golman gostiju lako intervenisao.

Do kraja susreta je ekipa sa "La Rosalede" traljavo pokušavala da dođe do izjednačenja, pa su vremeno postajali sve nervozniji, te je i kapiten Velington zaradio žuti karton zbog prigovora glavnom sudiji meča.

Ipak, poslednju dobru šansu imali su 15 minuta pre kraja susreta kada je Čarls izbio sam pred golmana gostiju ali je Iraizoz još jednom jako dobro intervenisao. Lopta se vratila do napadača Malage, ali je njegov novi udarac klizećim startom odbio defanzivac Atletika San Hoze.

Malaga je bila bolji protvnika ali je na kraju na svom stadionu ostala bez tri boda, a najveći krivac domaćima bio je sjajni golman Baskijaca Gorka Iraizoz.