nedelja 06.10.2019.
20:24

Hetafe uspeo preokretom da stigne do pobede.

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Sosijedad je bio ubedljiv tokom prvog dela igre, ali Ljorenteov crveni menja stvari, Hetafe nosi sva tri boda kući zahvaljujući Nemanji Maksimoviću (2:1).

Domaći su poveli brzo, već u petom minutu 1:0 za Real Sosijedad, gol postiže Merino posle odličnog centaršuta.

Sosijedad je nastavio da napada u prvom delu igre, Ojarzabal je imao odličnu priliku, Monreal je čak i postigao gol, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Drugi deo kreće boljom igrom gostiju, posao gostima iz Madrida je olakšan kada Ljorente dobija svoj drugi žuti karton u 53. minutu. Petnaestak minuta kasnije, Haime Mata uspeva da poravna rezultat na 1:1, igrao se 69. minut.

A onda na kraju, u 89. minutu Nemanja Maksimović se upisuje u strelce i donosi vredna tri boda svom Hetafeu.