nedelja 07.04.2019.
16:00

Fudbaleri Hetafea ostvarili su važan trijumf u 31. kolu španske Primere.

EPA-EFE/JOSE MANUEL VIDAL

Na stadionu "Alfonso Perez" Hetafe je ugostio ekipu Atletik Bilbaa, domaćin je ostvari vrlo bitan trijumf, slavili su sa 1:0 (0:0).

Nije bilo puno uzbuđenja u predgrađu Madrida, prvo poluvreme je proteklo bez izglednijih prilika, pa tako i bez golova.

Bilbao je bio nešto bolji rival, ali to nisu uspevali da materijalizuju.

U nastavku je domaćin zaigrao angažovanije, da bi u 78. minutu došli i do pogotka.

Maksimović je začeo akciju na sredini terena, poslao je loptu ka Portilju, koji odlično pronalazi Anhela, ovaj beži odbrani Bilbaa i matira Ererina za 1:0.

Desetak minuta kasnije velika šansa za domaći sastav da otkloni sve dileme, Haime Mata je dobro tukao sa ivice peterca nakon centaršuta sa strane, ali je pogodio stativu!

Bilbao nije uspeo da poravna, te je Hetafe upisao veoma važan trijumf u borbi za Ligu šampiona.

U prilog im ide i današnji remi u Vitoriji, četvrti su sa 50 bodova, četiri više od Valensije i Sevilje, mada bi Andalužani mogli da im priđu na bod zaostatka, ukoliko slave u tekućem kolu. Bilbao je osmi sa 43 boda, tri manje od šestoplasirane Sevilje.