četvrtak 31.10.2019.
23:09

Domaćin u potpunosti stao u drugom poluvremenu.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Hetafe uspeo da zaustavi Granadu, Madriđani slavili sa 3:1 u jedanaestom kolu najbolje španske lige.

Domaći tim je u potpunosti dominirao tokom prvog dela utakmice što im se isplatilo kroz dva postiguta gola. Prvo je pogodio Anhel posle asistencije sa leve strane terena u 35. minutu da bi Arambiri samo šest minuta kasnije udvostručio prednost domaćih.

Urugvajac je sjajno reagovao posle kornera i doneo velikih 2:0.

Ipak period posle pauze pripada gostujućem timu. Granada je imala sijaset šansi da prepolovi prednost, Ramos je imao par izglednih šansi koje ne koristi. Gosti stužu do prvog gola na meču u 75. minutu preko Puertasa koji se sjajno snašao i iskoristio odbitak za 2:1.

Domaći su ipak overili svoj trijumf posle prvog šuta u drugom delu igre, strelac je Timor koji iz slobodnog udarca postavlja konačnih 3:1 za Hetafe, igrao se 88. minut.

Nemanja Maksimović je odigrao svih devedeset minuta za pobednički sastav.