Primera - Majorki se "smeši" Segunda, Saragosi malo 2:0

• 23. februar 2013.

• 19:51

Nakon 15. poraza u Primeri ekipa Majorke sve više tone i približava se ispadanju iz lige. Hetafe je na Balearima stigao do preokreta i na kraju slavio rezultatom 1:3 dok je Saragosa prokockala prednost do 2:0 nad Valensijom i na kraju se borila za remi.

Primera - Majorki se
U teškoj situaciji nalazi se ekipa Majorke nakon još jednog poraza i to na svom terenu. Iako je taj klub, kao domaćin, imao prednost nad ekipom Hetafea od 24. minuta meča sve do dvadeset minuta do kraja, to nije bilo dovoljno da se obezbede važni bodovi.

Hetafe je u poslednjih 20 minuta došao do apsolutnog preokreta i na kraju slavio sa 3:1 što toj ekipi garantuje mirnu luku na sredini tabele, dok Majorka upada u ozbiljne probleme.

Klub sa Baleara ostao je na pretposlednjoj poziciji na tabeli sa 18 osvojenih bodova što je dva manje od Selte koja ima i meč manje a treba dodati da i poslednjeplasirani Deportivo ima meč manje i šansu da prestigne Majorku.

Tako bi do kraja vikenda Majorka mogla da se nađe na poslednjoj poziciji na tabeli čime bi borbu za opstanak učinila jako komplikovanom.

U drugom meču subotnjeg dela programa Saragosa je na svom ternu remizirala sa Valensijom 2:2 iako je imala prednost od 2:0.

Strelac vodećeg gola za domaći tim bio je Apono u petom minutu iz penala a Helder Poštiga je u 32. povećao na 2:0. Ipak, Valensija je golom Honasa smanjila na 2:1 pre odlaska na odmor a onda je isti igrač u 69. minutu poravnao na 2:2.

Treba istaći da se Saragosa na kraju borila da sačuva remi jer je poslednjih petnaestak minuta igrala sa igračem manje nakon isključenja Lea Franka. Stefan Babović zamenio je na poluvremenu strelca vodećeg gola.

Saragosi bi trijumf značio mnogo više u borbi za opstanak ali je i remi ostavlja iznad zone ispadanja dok Valensiju osvojeni bod vraća na petu poziciju.