• Autor: Nikola Miloradović

• 15. decembar 2019.

• 16:09

Selta i dalje ispod crte.

Propustili su priliku fudbaleri Selte da preskoče Majorku i pošalju je u zonu ispadanja, kako su na svom "Balaidosu" odigrali 2:2 (1:1) sa povratnikom u najviši rang.

Igrao se 20. minut kada je Rafinja doneo prednost ekipi iz Viga, na asistenciju Olaza.

Ipak, Aidu je skrivio penalu 33. minutu, koji je u gol pretvorio Salva Sevilja, pa se sa 1:1 otišlo na odmor.

Nakon samo četiri minuta igre u drugom delu, gosti skrivaju jedanaesterac, koji u gol pretvara Aspas za novo vođstvo Selte.

Činilo se da će domaćin uspeti da zadrži prednost, kada je u 78. minutu Railjo zaradio drugi žuti karton, te je Majorka ostala sa igračem manje.

Ipak, samo pet minuta kasnije, hrvatski napadač Budimir postiže pogodak i poravnava rezultat.

Gosti su do kraja uspeli da sačuvaju mrežu, te su se domogli boda i ostavili Seltu ispod crte.

Ekipa iz Viga je 18. sa 14 bodova, Majorka je sa bodom više odmah iznad.