Primera - Majorka pred ispadanjem

• 11. maj 2013.

• 18:01

U prvom subotnjem meču 35. kola Primere, Bilbao savladao Majorku na ''San Mamesu'' i večerašnjeg rivala još više primakao selidbi u Segundu. Gosti meč završili sa dva igrača manje.

Fudbaleri Majorke sve su bliže ispadanju iz elitnog ranga, posle najnovijeg poraza u Bilbau koji ih je ostavio na dnu tabele.

Baskijci su pred svojim navijačima slavili sa 2:1, a posao im je bio olakšan i zbog činjenice da su u većem delu meča imali brojčanu prednost.

Domaći su poveli već posle osam minuta igre golom Aduriza, a na drugoj strani, Andreu Fontas je već u 24. minutu ''uspeo'' da zaradi dva žuta kartona i ostavi klupske drugove na cedilu.

Ipak, prednost igrača više na terenu domaći su iskoristili tek u 79. minutu, kada je Ljorente rešio pitanje pobednika. Dva minuta kasnije Dos Santos je vratio nadu ekipi Majorke, ali kad je i Navaro u 90. minutu dobio crveni karton, Baskijci su mogli da slave pobedu.

Subotnji program nastavlja se utakmicom između Valjadolida i La Korunje od 18 časova.