Primera - Ludnica u Pamploni, Osasuna postigla tri gola, pa izgubila, Brašanac požuteo!

nedelja 22.12.2019.
15:56

Sosijedad nastavlja da pruža odlične partije u španskom prvenstvu.

EPA-EFE/Juan Herrero

U 18. kolu španske Primere, fudbaleri Real Sosijedada savladali su Osasunu u gostima rezultatom 4:3.

Brzo su gosti iz San Sebastijana stigli do velike prednosti, već nakon nešto manje od pola sata igre bilo je 0:3.

Osasuna je uspela da smanji prednost u poslednjim trenucima prvog poluvremena kada je Aridane iskoristio centaršut Avile iz slobodnog udarca i matirao Remira.

Osam minuta kasnije, Aleksander Isak je povisio prednost Sosijedada, da bi Čimi Avila svojim drugim pogotkom doneo dramatičan finiš meča u Pamploni.

Osasuna ipak nije uspela da izbegne poraz u baskijskom derbiju, a srpski internacionalac Darko Brašanac je odigrao 75 minuta kada ga je zamenio Monkajola i pre toga zaradio žuti karton.