Primera - Ludnica na El Madrigalu, Barsa prosula dva gola prednosti, a onda je na scenu stupio Mesi!

utorak 02.04.2019.
23:27

Neverovatna završnica meča u Viljarealu koji je ipak napravio iznenađenje.

EPA-EFE/DOMENECH CASTELLO

Fudbaleri Viljareala napravili su iznenađenje u 30. kolu španske Primere pošto su na svom terenu odigrali nerešeno sa Barselonom 4:4.

Trener Katalonaca Ernesto Valverde odlučio je da promeša sastav i odmori Lea Mesija što mu obilo o glavu.

Sve je počelo idealno po goste koji su stigli do vođstva već u 12. minutu kada je Filip Kutinjo matirao Asenha u kaznenom prostoru.

Četiri minuta kasnije usledio je novi šok za domaće navijače, Malkom je krunisao akciju svog tima za, činilo se, sigurnih 2:0 za Katalonce.

Međutim, tako nisu mislili domaćini koji su nakon nekoliko propuštenih šansi smanjili rezultat u 23. minutu golom Samjuela Čukuezea.

U drugom poluvremenu usledio je potpuni potop šampiona Španije, već u 50. minutu stiglo je izjednačenje pošto je mrežu Ter Štegena zatresao Karl Toko Ekambi.

Potpuni preokret na veliku radost domaće publike desio u 62. minutu kada je Ibora iskoristio centaršut Morlanesa i pogodio gol "Blaugrane".

Kada je video da je vrag odneo šalu, Valverde je u igru uveo Mesija, ali to mu nije puno pomoglo pošto je Karlos Baka u 80. minutu osigurao svom timu dva gola prednosti.

"Žuta podmornica" je meč završila sa igračem manje pošto je u 86. minutu drugi žuti karton dobio Alvaro. Arbitar Ernandez je inače imao pune ruke posla pošto je pokazao ukupno deset javnih opomena.

Uspeo je Leo Mesi da zaradi žuti karton, ali i da postigne gol u 90. minutu iz lepo izvedenog slobodnog udarca, da bi neverovatnoj završnici susreta Luis Suarez spasio svoj tim od poraza golom u trećem minutu nadoknade vremena.