Primera - Ljudi, proradio Morata! Atletiko iskoristio poraz Reala i nastavio da prati Barsu!

nedelja 03.03.2019.
20:26

Bitan trijumf za ekipu Dijega Simeonea u okviru 26. kola španske Primere.

EPA-EFE/Juan Herrero

Fudbaleri madridskog Atletika slavili su u San Sebastijanu protiv Real Sosijedada rezultatom 0:2 (0:2).

Proradio je na "Anoeti" bivši napadač Reala i Juventusa, trenutno u Atletiku na pozajmici iz Čelsija, Alvaro Morata.

Igrao se 30. minut, kada su "Kolćonerosi" poveli, Lemar je izveo korner sa leve strane, dobro je skočio Godin, koji glavom loptu prosleđuje ka Morati, a Španac, takođe glavom, pronalazi put do mreže rivala.

Samo tri minuta kasnije, novi gol za Moratu, Koke je izdealno centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, Španac je dobro skočio i ponovo glavom matirao Rulija, 2:0 za "Jorgandžije".

Otišlo se na odmor sa tim rezultatom, da bi nakon 11 minuta igre u nastavku veliku šansu za domaćina propustio Sandro Ramirez, tukao je glavom iz dobre pozicije, ali preko gola.

A onda, 62. minut i veliki problem za goste iz prestonice, Zaldua je krenuo u prodor po desnoj strani, Koke ga je nepropisno zaustavio, a sudija Gonzales Gonzales mu je pokazao drugi žuti karton, zatim i crveni i poslao ga na tuširanje pola sata pre kraja susreta.

Imali su priliku domaći fudbaleri da iskoriste brojčanu prednost u 76. minutu, ali je udarac Merina nekako uspeo da zaustavi Jan Oblak.

U nadoknadi još jedna šansa za Sosijedad, ponovo je pretio Ramirez, ali je bivši igrač Barselone, Malage, Evertona i Sevilje šutirao pored desne stative gola gostiju.

Na kraju pobeda Atletika, drugi su na tabeli sa 53 boda, sedam manje od vodeće Barselone i pet više od trećeplasiranog Reala. Sosijedad ostaje osmi sa 35 osvojenih bodova nakon 26 odigranih mečeva.