petak 15.03.2019.
23:25

U okviru 28. kola španske Primere, Real Sosijedad je ugostio ekipu iz Valensije.

EPA-EFE/JUAN HERRERO

Fudbaleri Real Sosijedada ugostili su Levante na "Anoeti", meč je okončan bez pobednika, rezultatom 1:1 (1:0).

Poveli su domaći u 26. minutu, sjajna akcija Ojarzabala i Tea Ernandeza po levoj strani, potonji šalje loptu pred gol rivala, gde je bez problema Januzaj zakucao loptu u mrežu Levantea za 1:0.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, a domaćin je u nastavku odmah krenuo po drugi gol.

U 53. minutu Raul Navas tuče glavom iz dobre pozicije, ali šalje loptu preko gola rivala.

Samo tri minuta kasnije, dobra šansa za Sandra Ramireza, ali je bivši napadač Barselone poslao loptu tik pored desne stative.

Nova šansa za Sandra u 64. minutu, ovoga puta ga zaustavlja golman Levantea.

Usledile su dve dobre prilike za goste, najpre je odbrana u poslednji čas uspela da izblokira Antonija Lunu, te je njegov pokušaj završio tik pored gola rivala.

U 72. šansa za Veza, tukao je iz slobodnjaka, ali je pogodio desnu stativu, od koje se lopta odbila u aut.

Rezervista Bautista Orhiljes je mogao da otkloni sve sumnje u 76. minutu, izbio je sam pred gol Levantea, odlično se namestio na udarac i izbacio čuvara, ali je tukao tik pored stative.

Kazna je stigla tri minuta kasnije, Kampanja je izveo korner, koji u gol pretvara pozajmljeni fudbaler iz madridskog Reala Borha Majoral.

U finišu je Levante mogao i do preokreta, ali je udarac Mouzesa Simona uspeo da ukroti Ruli.

Samo tri minuta kasnije, šansa na drugoj strani, ali pokušaj Ojarzabala je uspeo da ukroti Fernandez.

U sudijskoj nadoknadi još jedna velika šansa za Sosijedad, Elustondo je pokupio jedan odbitak u šutirao, ali je Fernandez Abarisketa nekako uspeo da sačuva svoju mrežu.

Na kraju remi, Sosijedad deveti sa 36 bodova, Levante 15. sa pet bodova manje.