Primera - Leganes do boda u poslednjim minutima, 15. remi "Slepih miševa"

nedelja 24.02.2019.
13:58

U okviru 25. kola španske Primere u matine terminu su se sastali Leganes i Valensija.

EPA-EFE/JUAN CARLOS CARDENAS

Fudbaleri Leganesa ugostili su ekipu Valensije na svom stadionu, a nakon 90 minuta nije bilo pobednika, meč je okončan sa 1:1 (0:1).

U 10. minutu velika prilika za goste sa "Mestalje", Gaja je pokupio jedan odbitak na ivici kaznenog prostora, dobro je šutirao, ali je pogodio prečku.

A onda, 22. minut, Soler izvodi slobodnjak, odlično skače Žofri Kondogbija i glavom donosi prednost Valensiji.

Mogao je samo pet minuta kasnije En Nesiri da poravna, ali se Neto sjajno bacio i sačuvao mrežu.

Sa 0:1 se otišlo na odmor, da bi u 61. minutu priliku da duplira prednost propustio Rodrigo, ostao je sam na ivici kaznenog prostora, ali je tukao tik pored leve stative.

I onda, 89. minut, Martin Brajtvajt postiže gol nakon odbitka za konačan rezultat.

Mogao je En Nesiri u nadoknadi da donese i pobedu ekipi Leganesa, ali je Neto sjajno sačuvao mrežu.

Na kraju podela bodova, Valensija je osma sa 33 osvojena boda nakon 25 kola, imaju čak 15 remija ove sezone, dok je Leganes na 12. mestu sa tri boda manje.