Primera: Leganes bolji od Espanjola, štoper sastava iz Katalonije postigao tri gola, ali...

nedelja 28.01.2018.
13:54

U okviru 21. kola španske Primere, Espanjol je gostovao u Leganesu.

Beta/AP Photo/Miguel Morenatti

Ekipa iz okoline Madrida slavila je na svom stadionu protiv Espanjola rezultatom 3:2 (1:0).

Poveli su domaći fudbaleri, svoju mrežu zatresao je defanzivac Ermoso, igrao se 11. minut.

U nastavku, nakon samo četiri minuta igre, Espanjol poravnava, strelac je bio Navaro.

Gerero vraća prednost Leganesu u 69. minutu, a onda na scenu ponovo stupa štoper Espanjola Ermoso. Postigao je i drugi autogol na meču, Leganes je imao dva gola viška na 10ak minuta do kraja.

Da stvar bude još interesantnija, šest minuta nakon drugog autogola, Ermoso postiže i gol za Espanjol i tako uvodi meč u dramatičnu završnicu.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, pa je Ermoso ostao tragičar Espanjola.

Leganes je nakon ovog trijumfa skočio na 10. mesto na tabeli sa 28 bodova dok je Espanjol četiri mesta ispod, sa četiri boda manje.