Primera - Kurtoa blistao, Joviću šansa u finišu, Real godinu otvorio pobedom!

subota 04.01.2020.
17:54

"Los Blankosi" nisu blistali, ali tri boda se pišu.

EPA-EFE/Chema Moya

Fudbaleri madridskog Reala su u 19. kolu španske Primere gostovali ekipi Hetafea na stadionu "Alfonso Perez", domaćin je pružio odličan otpor, ali je četa Zinedina Zidana ipak slavila sa 0:3 (0:1).

Videli smo najpre veliku priliku za Hetafe, Arambari je sjajno šutirao, ali je Kurtoa još bolje intervenisao.

Ipak, 10 minuta kasnije, Real stiže do prednosti, golman Hetafea Sorija nakon duela sa Varanom u skoku nespretno trese sopstvenu mrežu.

Uzvratio je Hetafe četiri minuta kasnije, velika šansa za Fažra, ali je defanzivac sa ivice kaznenog prostora tukao pored gola rivala.

Usledila je velika šansa za Benzemu u 42. minutu, ali je Sorija ovoga puta odlično intervenisao.

U nadoknadi vremena je Hetafe imao još jednu sjajnu šansu da poravna rezultata, ali je Kurtoa upisao još jednu briljantnu odbranu, nakon pokušaja Kabrere glavom.

Otišlo se na odmor sa 1:0 za Real, da bi nakon osam minuta igre u nastavku gosti došli i do dva gola viška.

Centaršut Tonija Krosa u gol je pretvorio Varan, VAR je proverio regularnost gola, nije bilo ofsajda i pogodak je piznat, 2:0 za "Los Blankose".

Konačan rezultat postavio je Luka Modrić nakon sjajne kontre Reala u poslednjim sekundama utakmice.

Pobeda Reala za povratak na čelo tabele, dodajemo i da je reprezentativac Srbije Luka Jović dobio priliku sa klupe u finišu, zamenio je Benzemu u 81. minutu.