Primera - "Kralj" nije mrtav, živeo "Kralj"!

subota 09.02.2019.
18:10

Real se nakon pobede u velikom gradskom derbiju vratio u trku za titulu pošto se popeo na drugo mesto španske Primere.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Derbi 23. kola između Atletika Madrida i Reala Madrida pripao je "Kraljevskom klubu" koji je na Vandi Metropolitano slavio sa 3:1 u velikom gradskom derbiju.

Ekipa Santijaga Solarija je od samog starta meča preuzela terensku inicijativu, pa su sasvim zasluženo i stigla do vođstva u 16. minutu nakon sjajnog pogotka Kasemira koji je "makazicama" savladao Oblaka.

Radost gostiju trajala je sve do 25. minuta kada je Antoan Grizman iskoristio asistenciju Koree i mirno zatresao mrežu Kurtoe. Sudija je potom proverio da li je gol regulara i na kraju ga priznao.

U 41. minutu Himenez je skrivio penal nad Vinisijusom koji će biti predmet rasprave u narednim danima jer se činilo kao da je napravljen van kaznenog prostora. Arbitar je ipak dosudio najstrou kaznu sa koje je minut kasnije Serhio Ramos bio nemilosrdan.

Atletiko je krenuo nešto ofanzivnije u drugom poluvremenu, postigli su čak i pogodak kada je u 54. minutu Morata zatresao mrežu svog bivšeg kluba, ali ga je sudija Fernandez uz VAR asistenciju poništio zbog ofsajda.

Pokušavali su puleni Dijega Simeona da stignu do izjednačenja, ali ih je pogodak Gereta Bejla u 74. minutu u potpunosti dokusurio.

Na kraju su "Jorgandžije" ostale i sa igračem manje pošto je Partej dobio drugi žuti karton u 80. minutu meča.

74 Komentara

Markyc
Sunday, 10.02.2019
10:57

Pa cekajte. Kako mislite Real pobedio bez Ronalda? Zar niste culi sa svih strana hajp da oni ne mogu bez Ronalda? Sportske, kako vas nije sramota da objavite da je Real pobedio Atletiko bez Ronalda, kad se svuda prica da Real ne moze bez Ronalda? Pa valjda oni bolje znaju? Bruka i sramota.

Badr Hari
02:59

Što su pljačke bezočnije to su kraljevska dečica agresivnija u branjenju tih pljački izmišljotinama, uz modro ćutanje o svemu gde je protivnik pokraden. :D Pa da je tako sudija svirao i 3 izmišljena penala, isključio pola Atletika i poništio im 5 golova zbog izmišljenih ofsajda, sve što bi imali da kažu je: 5 minuta pre gola Atletika izvrnuo se Vinicijus, sudija nije svirao faul (jer to izvrtanje nije ni prošlo pored faula), gol Atletika neregularan - dakle pokraden Real. :D:D:D

Wolverine
01:30

Real kontra ekipa. Još samo on fali na sve što je napisano.

neme
Saturday, 09.02.2019
22:03

Prejaki su.Vidi se da je jedina stvar koja je bitna da je tu trener koga postuju.njegovo znanje nebitno.to su igraci sampioni svetski evropski prvaci osvajaci LS tu igraju najbolji samo se kockice slazu u sistem.Razbili Atletiko malo mi simeone nije jasan zasniva igru na beton defanzivi a ne moze resiti stopera tri godine.covek pravi penal ko da je iz nase lige.ramos i benzema ih razbijaju pet godina.to peglanje prolazi protiv svih osim najboljih.

20:03

Jeste da od malih nogu navijam za Real, al' mi je sve mučnije da gledam kako sudije guraju Real. Pa zar ovakav Atletiko nismo u stanju da pobedimo bez pomoći sudija? Ja mislim da jesmo, al' ako nismo bolje i da izgubimo nego da se ovako brukamo. Hala madrid!

badlander
21:06

Koju si ti utakmicu gledao??

Armani
09:57

Koju god da je gledao ista je skoro svaka.

GoHard
21:46

Ou, tu su nove ideje Boixosa, ja prvi put vidim ovaj acc za 8 godina na sajtu hahaha

Boixos_Nois
20:02

Mogu oni bez Ronalda ali zato ne i bez sudija

19:58

Real igrao fudbal, Atletiko MMA.
Atletiko totalno nije zasluzio pobedu, sem sto su tukli igrace, svako od igraca im je imao bar zuti karton. Regiljona su tukli na terenu bukvalno. Veoma prljav fudbal su igrali. A pre svega kad su videli da ne mogu iz igre pokusavali su da sami padaju i da izvuku neki penal. I takodje za svako situaciju VAR su trazili !

Luka Knezevic
19:41

Koliko bi mogao da fali onaj VAR sto nije koriscen na utakmici Hetafe_Barsa...😂 Nije bilo struje to veče...

19:37

Koliko ovi navijači Barse pate sto ce vekovima još biti samo mala Barsa.. !pa jel moguce da ama ni jednu jedinu utakmicu Reala ne mogu da kazu da je Real zasluzenio pobedio.razumem da su navijaci Barse uglavnom deca,ali...sto je mnogo,mnogo je..!sta je sporno veceras..razbio ih Real ko zvecku...

MunzeKonza
20:57

Ne mozes od dece da ocekujes da ce nesto da prokomentarisu objektivno. Svaka Realova pobeda je uz pomoc sudija, a svaka Barsina postena i zasluzena. Zato se ne opterecuj njima, neka kukaju oni koliko hoce. Dobra igra Reala, izgleda da su spremni za Ajaks.

21:49

O tome ti pricam. Naprave 15 profila sa kojih dislajkuju svaki istiniti,precizan,tacan komentar, neka se vec jednom suoce sa istinom !

Bidza i Tridza
19:33

U PL sudije ocajne al nemaju var. U Spaniji im ni var nista ne znaci. Faul je prethodio golu Atletika i to je nakon gledanja vara moralo da se sudi. A igrac Reala je oboren van sesnaesterca a na kraju je tamo pao posto je bio jako blizu. Ni tu var nije pomogao.

23:09

U pravu si. Kod gola Atletika faul u napadu, ali je penal čist. Igrač Atletika je uklizao van 16, ali ga je zakačio unutar kaznenog prostora. A Morata nije bio u ofsajdu.

15:12

Meni deluje kao da je on poceo da pada van 16 sto znaci da je ono glavno bilo tamo. Drugo je sto je bilo kontakta i nakon faula. Mada Real je zasluzio pobedu i na kraju je ostvario.

Red blood
23:35

Nisam pratio celu utakmicu,ali taj deo oko penala jesam.
Iskreno..i posle snimaka iz 10 uglova je odluka 50-50%..
Niti navijam za Barsu,niti za Real..onako iz objektivnog ugla..ne moze se doneti prava odluka.
Tako da..s' obzirom da mu je prva odluka bila penal..pretpostavljam da je to jedino sto je prevagnulo.Ne moze niko reci da je 100% bilo van kaznenog.
Doduse..ne mogu tvrditi ni da je bilo unutra..

conecorleone
19:32

Pravda je zadovoljena,Grizman je postigao gol nakon ociglednog faul nad novim Peleom,Morata u malom ofsajdu a penal za Real opravdan. Atletiko je arhiviran a sad liga sampiona,Hala Madrid.

Tata Messi
21:06

A Vasquez je novi Raul Gonzales jel tako?Vinisijusa je vrlo lako zaustaviti.Samo stavis brzog desnog beka i to je to.Semedo ga je pojeo u El Klasiku

00:49

Vinicus ima 18 godina,napredovace za 100 posto u roku od dve godine,u pitanju je suva klasa kao sto sam napominjao kad je dolazio,buduci osvajac zlatne lopte.

RIP-chechk
19:31

Penala nije bilo, Moratin gol ne znam sta da kazem. Nazalost i Grizmanov gol je sumnjiv, faul je mogao biti kako je sudija sudio, tj. kakav mu je kriterijum bio. Gol Kazemira je neoprostiv, da covek stoji na pet metara sam kod kornera, a da Ramos skace pored cetvorice i uspe da posalje loptu gde treba. Nije mu bila namera, ali opet, zasto nije neko od crveno belih bio tamo, a ne beli. Nazalost ovaj poraz znaci da nema titule, Barselona je daleko a sad i Real ima prednost. Kurtoa "ljudina" skace kod gola, uopste mi nije zao sto je na golu Real Madrida, neka im, Oblak je bolji.

Kondogbia
19:23

'Kralj' nije mrtav, živeo Fernandez. :D Ovakvi 'penali' su falili Realu, a još kada se istera napolje protivnički igrač, poništi gol protivniku, ne svira penal za protivnika i žaštiti Real brdom žutih kartona za protivnika eto Realu i lagane pobede. Ovaj Reguilon bi mogao biti dostojan naslednik izlizanog u simuliranju. Kakvi krici i kakav pad, a da ga Saul nije ni pipnuo. Naravno da je sudija jedva dočekao da i Saulu pokaže žuti karton. :D

19:29

Gol im je opravdano ponisten. Zasto to spominjes?

Los Vikingos
19:32

Hahahaa sve strucnjak do strucnjaka. Svaki iole dobar poznavatelj fudbala bi dao 2 crvena Amartiju danas, takodje i taj Saul je bio na ivici crvenog ali je dobio zuti. Sve u svemu, Real je zasluzeno pobedio.

19:19

Navas bolji od Kurtoe. Nikad ne bi primio onako gol kroz noge i ne bi dopustio da ga lobuje Morata. Greota sto covek nema vecu minutazu,zasluzuje sigurno.

Monte_Kristo
19:31

Navas bolji za klasu golman,ali marketing je cudo,napravise od Kurtoe top golmana mediji,lik je prosek,dok je Navas i dalje u top 5,pokazuje u kupu koja je macka

21:51

To se Navasu nebi desilo,msm takav gol kroz noge !

Rasel Krou
19:18

Rutinski, pobjednicki, kraljevski. Modric doktor fudbala! Nadam se da ce Bilbao sutra otkinuti bodove kilavoj Farsi, da se ozbiljno ukljucimo u borbu za titulu! Da Perez nije panicno doveo onog sarlatana Lopetegija sada bi bila druga prica jer ova generacija je u TOP3 svih vremena i samo neznalica moze dozvoliti sebi da u jednom trenutku bude peti na tabeli sa ovakvim igracima. Pozdrav za sve dusebriznike koji su najavljivali pad Reala, ova generacija jos nije rekla svoje. Hala Madrid!

Tata Messi
20:15

Ako je Barselona kilava sta je onda Real?Real je ove sezone imao vise poraza nego Barselona u prethodne dve zajedno

19:17

Odlično! Idemo dalje!

19:16

Apsolutno zasluzena pobeda, imalo je dosta spornih situacija, mozda na stetu oba kluba, ali kada se sve to anulira opet je Real zasluzio 3 boda. Atletiko bez ideje u napadu, napravili su mali milion faulova, Amarti bi mogao da bude kvalitetan zad. vezni ali igra previse grubo bez razmisljanja. Real je odigrao dobro, sigurno, bez mnogo sansi su dali 3 gola. Kazemiro je za mene igrac utakmice, jednostavno ne moze da se igra bez njega, dao je prelep gol, ali je zasluzio zuti na kraju tekme.