nedelja 19.01.2020.
13:54

Težak poraz "Slepih miševa".

EPA-EFE/Kai Foersterling

U okviru 20. kola španske Primere, Majorka je na svom stadionu ugostila ekipu Valensije, gosti su sa pravom bili favorit, ali je ekipa koja će u februaru igrati i osminu finala Lige šampiona doživela pravi debakl, domaćin je slavio sa 4:1 (3:0).

Igrao se sedmi minut kada su stigli do prednost, centaršut Sevilje iz slobodnog udarca, usamljeni Railjo trese mrežu gostiju za 1:0.

Već u 22. minutu domaćin duplira prednost, jako precizan udarac Budimira sa 15ak metara i Domenek je ponovo morao da vadi loptu iz mreže.

U finišu prvog dela igre Hrvat dolazi i do drugog pogotka, bacio je čuvara na kolena i sa ivice peterca probušio golmana Valensije za velikih 3:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je Valensija potpuno potonula, kapiten Dani Pareho dobija drugi žuti karton, ostali su sa desetoricom.

To koristi Rodrigez, koji u 79. minutu postiže sjajan pogodak.

Gosti sa "Mestalje" su ipak uspeli da dođu do utešnog pogotka, strelac je bio Feran Tores u 82. minutu.

Težak poraz Valensije, sedmi su sa 31 bodom, dokje Majorka velikim trijumfom preskočila Seltu i popela se tik iznad crte sa 18 bodova.