subota 09.03.2019.
14:57

Deportivo Alaves je pred svojim navijačima ugostio ekipu Eibara u baskijskom derbiju.

screenshot - twitter.com/SDEibar

U okviru 27. kola španske Primere, Alaves je ugostio Eibar, baskijski derbi okončan je bez pobednika, rezultatom 1:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, pretili su Dmitroviću Borha Baston i Kaljeri, ali srpski reprezentativac nije imao posla, napadači Alavesa su bili neprecizni u izglednim situacijama.

U nastavku, nakon samo par minuta, dobra šansa za goste, ali je Jordan glavom tukao levo od gola rivala.

Istakao se u 57. minutu Dmitrovićev kolega na suprotnoj strani terena Pačeko, kada je sačuvao strašan udarac Oreljane.

Ipak, samo minut kasnije, Joni je pretrčao od svog šesnaesterca do protivničkog sa loptom, poslao je potom predivan pas ka Inuiju, koji se sjurio ka golu Eibara, lažnjakom je prevario Dmitrovića i potom pogodio praznu mrežu Eibara za 1:1.

Čarsl je u 67. minutu propustio priliku da poravna rezultat, ali je to četiri minuta kasnije uspeo da uradi Kardona.

Oreljana je ubacio prizemnu loptu na peterac sa desne strane, na pravom mestu našao se Kardona, koji kuca loptu u mrežu Alavesa za 1:1.

Do kraja je Pina pripretio gostima, ali Dmitrović ponovo nije morao da interveniše, lopta je otišla desno od gola Eibara.

Na kraju podela bodova, Alaves peti sa 41 bodom, dok je Eibar 10. sa šest bodova manje.