Primera - Iznenađenje u San Sebastijanu, Baski prekinuli Barsin pobednički niz!

subota 14.12.2019.
17:53

Katalonci nakon sedam uzastopnih pobeda u svim takmičenjima podbacili na "vrućem" terenu.

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

U 17. kolu španske Primere, fudbaleri Real Sosijedada remizirali su na domaćem terenu protiv Barselone 2:2.

Odmah na početku pravi šok za goste, nakon povlačenja Busketsa u kaznenom prostoru Barse, arbitar je dosudio penal.

Siguran sa bele tačke u 12. minut bio je Mikel Ojarzabal.

Imao je Sosijedad još jednu priliku da savlada Ter Štegena kada je Isakov udarac bio blokiran, ali je u 38. minutu usledio odgovor na drugoj strani.

Suarez je povukao kontru, a Antoan Grizman bio je dovoljno smiren da na lep način savlada Remira.

Od akcije je prštalo i u drugom poluvremenu, već u 49. minutu gosti su preokrenuli rezultat golom Luisa Suareza.

Grizman je mogao do još jednog pogotka, ali Real Sosijedad je imao spreman odgovor.

U 62. minutu Aleksandar Isak iskoristio je nespretnu reakciju Ter Štegena i doneo izjednačenje Baskima.

Sosijedad je imao nakon toga priliku da ponovo dođe do vođstva, probao je Vilijan Hoze, ali njegov pokušaj bio je blokiran, pa promene rezultata do kraja meča nije bilo.

21 Komentara

Boixos_Nois
Saturday, 14.12.2019
22:34

Kada ćemo dočekati da se ovakav penal sudi protiv Reala zbog svih onih povlačenja u 16-ercu? Ramosa prije svih.

Benz9
21:31

Ne znam zašto iznenađenje kada je Sosijesad ove sezone odličan... Oni su ti koji imaju za čim žaliti, jer Barsa je ušla u utakmicu kao da je prijateljska a ne prvenstvena...

Mak-Juventino
19:55

Iznenadjenje je sto nisu izgubili ...

Tata Messi
19:45

Perez ne potplacuje vise samo sudije,sad je i VAR poceo.Kad bi se za ono uvek sviralo penal,bilo pi ih po 10 na svakoj utakmici

Misosesic
23:19

Jest jest joj taj Perez svemoćni.Hahah

x90x
19:15

Iznenadjenje?! Kome? Ko prati zna da se Barsa tamo muci vec dugi niz godina, to im je vec tradicionalno jedno od najtezih gostovanja.

P. S.
19:07

A šta je iznenađenje? To što Sosijedad nije uzeo sva 3 boda ili to što je Barsa sa 5 minuta igre nakon izjednačujućeg i 10 minuta igre nakon vodećeg gola uzela bod? Odbrana Barse katastrofalna i samo zahvaljujući lošim završnicama Sosijedad nije došao do pobede. Sa toliko (ne)zalaganja (naročito u prvih pola sata igre) i tih nekoliko šansi koje je Barsa stvorila su realni maksimum, baš kao i osvojeni bod.

Бојовић Милан
19:04

Što ne izvedoše onu postavu koja je igrala protiv Intera, pitam se

Crveni Lucifer
18:58

Steta sto ova barselona ne igra u premijer ligi pa da im se smejemo dok su deseti na tabeli, ovako mogu da gledaju u ledja samo realu, mada uvek mozemo da im se smejemo u ligi sampiona dok ih vodi trenercina valverde hahahaha

Tata Messi
19:40

Kaze lik ciji tim nece jos 5 godina ni primirisati LS.U ove zadnje dvije godine vise puta je Zvezda igrala LS nego Junajted

20:18

U ove zadnje dve godine barsa u ligi sampiona nosi epitet luzera pa ti vidi da li ti se isplati da gledas samo zadnje dve godine hahahahaha

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
18:57

Odegard pojeo de jonga...

Misosesic
23:21

Odegard napokon počinje da ostvaruje svoj potencijal.

zeks
18:56

Barsa malo bolja ali je Sosijedad zasluzio bod.Cist penal u nadoknadi,gotovo ista situacija kao kod penala za Sosijedad

GoHardV3
19:22

Povodom cega je Barselona bolja? Odegard odskolovao sve one precenjene defanzivce i veznjake tipa De Jong, recite De Jongu da se nekad okrene na pravu stranu jer ga je Odegard unistio i smanjio mu cenu za x5

Steffmajster
Sunday, 15.12.2019
12:09

Odegard nikakav pas jos gori sut... ne znam kako je to unistio De Jonga

Benz9
21:29

Čist penal??? Ono je više faul Pikea nego što je penal... On je povlačio Ljorentea, a ne obratno... A što se tiče utakmice same, Sosijesad da je imao krštenog napadača da igra sa Ojarzabalom i Odegardom pukla bi petarda...

GoHardV3
18:56

Nije svirao izmisljen penal Pikea? A pa da to nisu ni Maljenko, ni Hernandez Hernandez ni slicne mocne legende kluba iz predela Katalonije. Cim ne sudi jedan od njih to su izgubljeni bodovi. Ali fino je sto se katalonski lobi trudi da takvih bude sto manje :D

12:10

u VAR sobi je realov sudija bio ;)

Bádr Hari
18:56

i sudija Rojas normalno izvede jednu od najvecih kradja da bi pomogao Realu a napakostio mom idol...mislim Barsi. 😂😂😂