Primera - Iguain sačuvao "kraljevsku" čast

• 23. februar 2013.

• 22:08

Iako je, još uvek aktuelni, šampion Španije bio na domak bruke i poraza od poslednjeplasiranog tima na tabeli Gonzalo Iguain pobrinuo se da Kraljevski klub uzdignutih ruku napusti "Rijazor".

Pokušao je Žoze Murinjo da odmori ključne igrače pred revanš meč osmine finala LŠ sa Mančester Junajtedom i predstojeći "El Klasiko" jer je verovao da će i bez Ronalda, Ozila i Kedire njegov tim uspeti da izađe na kraj protiv Deportiva La Korunje ali se ispostavilo da nije bio u pravu.

Kraljevski klub je petnaestak minuta do kraja meča bio u zaostatku a poslednjeplasirani tim Primere je do prednosti došao preko Rikija u 35. minutu.

Kada je Murinjo video da je vrag odneo šalu odlučio se za trostruku izmenu u 57. minutu pa je na teren poslao Ronalda, Kediru i Ozila koji su zamenili Esijena, Marsela i Modrića.

Petnaestak minuta kasnije Real je došao do izjednačenja preko Rikarda Kake a asistent je bio Anhel Di Marija.

Šest minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka a u 88. minutu meča Gonzalo Iguain je sačuvao obraz Real Madrida nakon što je prva zvezda tima asistirala Argentincu za pogodak i konačnih 1:2 na "Rijazoru".

Treba reći da je Anhel Di Marija u 90. minutu zaradio crveni karton pa neće moći da zaigra u "El Klasiku" koji je na programu naredne nedelje.

Real je tako zadržao korak za drugoplasiranim Atletikom koji ima meč manje i jedan bod više od ekipe Žozea Murinja, dok prvoplasirana Barselona sa utakmicom manje beži najljućem rivalu 13 bodova.

Deportivo je ostao zakovan za dno tabele sa 16 osvojenih bodova nakon 25 odigranih utakmica.