nedelja 18.10.2020.
17:56

"Žuta podmornica" nastavlja sa odličnim partijama na početku sezone.

EPA-EFE/Domenech Castello

Viljareal je u okviru šestog kola španske Primere bio bolji od Valensije kod kuće rezultatom 2:1.

Dobro je "žuta podmornica" otvorila meč pošto je već u petom minutu dosuđen penal za domaćina, precizan sa bele tačke bio je Pako Alkaser minut kasnije.

Čukueze je propustio priliku, a Valensija je uspela da stigne do izjednačenja u 37. minutu kada je Gonsalo Guedeš sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao nemoćnog Asenha.

Da život piše romane mogli smo da vidimo u 69. minutu, nekadašnji kapiten Valensije kojeg su "slepi miševi" praktično isterali ovog leta Dani Pareho presudio je svom doskorašnjem timu i to prelepim udarcem sa dvadesetak metara koji je nakon prečke završio u gol.

Domaćin je meč završio sa igračem manje pošto je Kubo zaradio isključenje u prvom minutu nadoknade vremena.

Tako je Viljareal nastavio sjajan niz zahvaljujući kojem se nalazi na prvom mestu Primere sa 11 osvojenih bodova, dok je Valensija 12. sa sedam.