nedelja 21.10.2018.
13:54

Fudbaleri Hetafea upisali su tri boda u devetom kolu španske Primere.

EPA-EFE/JOSE MANUEL VIDAL

Rajo Valjekano je dočekao Hetafe, a gosti su odneli ceo plen, slavili su rezultatom 1:2 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi nakon 20ak minuta igre u nastavku gosti došli do prednosti.

Strelac je bi Folker, nakon centaršuta Antunjesa.

Samo četiri minuta kasnije, Hetafe je poveo sa 2:0, ovoga puta je nespretni Akijeme zatresao sopstvenu mrežu.

Uspeo je domaćin brzo da se vrati u igru, šest minuta nakon drugog primljenog gola, nakon centaršuta strelca autogola Akijemea, Raul De Tomas hvata lep volej u kaznenom prostoru rivala i smanjuje na 1:2.

U finišu smo videli veliki broj žutih kartona, čak osam puta je Lopez pokazivao kartone fudbalerima obe ekipe, a u sudijskoj nadoknadi je po drugi put na meču javnu opomenu zaradio Treho, te je ranije morao na tuširanje.

Hetafe je ovim trijumfom skočio na deveto mesto na tabeli sa 12 bodova, dok je Rajo pretposlednji sa sedam bodova manje od današnjeg rivala.

Treba dodati da je Nemanja Maksimović još jednom proveo svih 90 minuta na terenu u dresu Hetafea.