nedelja 26.01.2020.
18:50

Penal vredan tri boda.

EPA-EFE/JOSE MANUEL VIDAL

Fudbaleri Hetafea slavili su na "Alfonso Perez" stadionu protiv Betisa sa 1:0 (0:0).

Pripretili su prvi gosti, igrao se 18. minut kada je Loren pogodio stativu.

U finišu prvog poluvremena lepa prilika za domaćina, ali je Robles uspeo da odbrani pokušaj Damijana Suareza iz slobodnog udarca.

Otišlo se bez golova na odmor, nije bilo puno prilika u nastavku, da bi u 87. minutu Mandi igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudija se na prvu nije oglasio.

Ipak, čim je došlo do prekida usledila je intervencija iz VAR sobe, na kraju je domaćin dobio priliku da povede sa bele tačke.

Anhel je preuzeo odgovornost i matirao golmana gostujućeg sastava sa kreča za 1:0.

Duboko u nadoknadi je i crveni karton zaradio Fedal, ali van terena, na kraju pobeda Hetafea.

Skočili su na četvrto mesto nakon ovog trijumfa sa 36 osvojenih bodova, Real Betis je 12. sa devet bodova manje.

Nemanja Maksimović je proveo svih 90 minuta na terenu u dresu pobedničkog sastava, zaradio je i žuti karton na startu drugog poluvremena.