Primera: Hetafe posle preokreta srušio Seltu, Maksimović standardan

subota 09.02.2019.
15:01

U okviru 23. kola španske Primere, Hetafe je slavio protiv Selte iz Viga na svom stadionu.

EPA-EFE/Mariscal

U okolini Madrida, na stadionu "Alfonso Perez" su fudbaleri Hetafea, pred oko 10 hiljada gledalaca, slavili protiv Selte sa 3:1 (1:1).

Poveli su gosti već u drugo minutu, strelac je bio Arauho.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 37. minutu, kada je napada Selte Maksi Gomez zbog prigovora zaradio drugi žuti, samim tim i crveni karton.

Sve to se desilo uoči izvođenja penala od strane Haimea Matea, ubilo je Hetafe dve muve jednim udarcem, gosti iz Viga su ostali sa desetoricom, a napadač domaće ekipe je ostao pribran, te je poravnao rezultata udarcem sa kreča.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, da bi nakon 15ak minuta igre u nastavku najbolji strelac ekipe Horhe Molina doneo prednost domaćem sastavu.

Sve je postalo jasno u 81. minutu, kada je drugim golom na utakmici Mata postavio konačnih 3:1.

Tandem napadača iz Hetafea postigao je zajedno ove sezone 17 golova, što ih čini jednim od najboljih napadačkih tandema u ligi.

Reprezentativac Srbije Nemanja Maksimović ponovo je proveo svih 90 minuta na terenu u dresu ekipe iz okoline Madrida.

Hetafe nakon novog trijumfa peti na tabeli sa 35 bodova, dok je Selta 16. sa 11 bodova manje, ukoliko Rajo i Đirona slave do kraja 23. kola, mogli bi da završe i u zoni ispadanja.