petak 18.01.2019.
23:00

Iznenađujuće visok trijumf ekipe iz okoline Madrida.

EPA-EFE/JOSE MANUEL VIDAL

Fudbaleri Hetafea slavili su na stadionu "Alfonso Perez" protiv Deportivo Alavesa sa 4:0 (1:0).

Poveli su u 33. minutu, strelac je bio Haime Mata iz penala.

Sa 1:0 se otišlo na odmor, da bi za samo 10 minuta igre u nastavku domaćin prednost povisio za dva gola.

Horhe Molina postiže dva pogotka, prvi u 46. minutu, potom i drugi devet minuta kasnije.

Gosti nisu uspevali da se trgnu, ubrzo je bilo jasno da će Hetafe upisati tri boda, da bi konačnih 4:0 u 88. minutu postavio Mata, svojim drugim golom na utakmici.

Nemanja Maksimović je proveo svih 90 minuta na terenu u dresu pobedničke ekipe, Darko Brašanac je presedeo čitav meč na klupi poraženog Alavesa.

Alaves je ostao na petom mestu sa 32 boda, Hetafe je odmah ispod i sada je ekipi iz Vitorije prišao na samo bod zaostatka.