Primera - Hetafe nemoćan sa dva igrača manje!

• 21. april 2013.

• 13:56

U prvoj utakmici nedeljnog programa u okviru 32. kola španske Primere, Espanjol je kao gost savladao ekipu Hetafea koja je meč završila sa devetoricom igrača na terenu.

Fudbaleri Espanjola postali su specijalisti za utakmice na gostujućem terenu. Posle pobeda nad Malagom i Osasunom, Espanjol je trijumfovao i na trećem uzastopnom gostovanju, i to protiv ekipe Hetafea.

Gosti su slavili rezultatom 2:0, a ovog puta im je posao bio olakšan činjenicom da je Hetafe tokom meča ostao bez dvojice isključenih fudbalera.

Espanjol je u vođstvo doveo Verdu u 37. minutu, a novi problemi za domaće nastupili su početkom drugog poluvremena kada je drugi žuti karton zaradio Borha.

Sve dileme okončane su u 73. minutu. Najpre direktan crveni karton Federika Fernandeza, a odmah zatim pobedonosni gol za Espanjol koji postiže Stuani.

Ovim trijumfom Espanjol se učvrstio u sredini tabele, na devetom mestu sa bodom manje od današnjeg rivala.

Program u Primeri nastavlja se od 17 časova, kada Deportivo na ''Rijazoru'' dočekuje Bilbao.