subota 22.12.2018.
18:09

Domaćin slavio u svom stilu.

EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

Atletiko Madrid je dočekao Espanjol u 17. kolu Primere, a domaćin je nakon udarca "sa kreča" uspeo da osvoji sva tri boda, rezultat je bio 1:0 (0:0).

Ne toliko zanimljiva utakmica, ali vrlo bitna za dalji nastavak takmičenja. Espanjol je imao šansu da svom gradskom rivalu pomogne, ali na kraju nisu uspeli da ostanu neporaženi na gostovanju u Madridu.

Gosti su verovatno bili i bolji rival u prvom poluvremenu, ali Oblak je bio vrlo siguran na golu Atletika. Na početku drugog poluvremena, Granero je napravio jedan prekršaj, a sudija je nakon konsultacije iz VAR sobe dosudio penal za Atletiko. Grizman je bio siguran i u 56. minutu doneo prednost svom timu. Nakon tog gola, Atletiko je stao na loptu i zatvorio sve prilaze svom golu. Espanjol nije imao nikakve šanse da stigne do izjednačenja.

Atletiko je ovom pobedom nastavio poteru za Barselonom, sada imaju isti broj bodova, ali Barsa ima jednu utakmicu manje. Espanjol nikako da izađe iz krize, imaju 21 bod i šest uzastopnih poraza.