nedelja 13.01.2019.
14:01

Fudbaleri madridskog Atletika slavili su na svom stadionu u okviru 19. kola španske Primere.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

"Jorgandžije" su na "Vanda Metropolitanu" dočekale Levante, na kraju su slavili golom iz penala sa 1:0 (0:0).

Već u petom minutu je Grizman imao dobru priliku, ali je tukao desno od gola rivala, da bi već u 10. minutu "Kolćonerosi" došli do prednosti.

Strelac je bio Koke, proslavili su fudbaleri Atletika pogodak, a onda je sudija odlučio da pogleda snimak.

Nakon pregledavanja situacije koja je prethodila pogotku Kokea, potencijalnom faulu na sredini terena u korist Levantea, još u početku akcije, glavni arbitar Iglesijas poništava pogodak domaće ekipe.

U finišu prvog dela igre šansa i za Koreu, ali je udarac Argentinca uspeo da ukroti Ojer.

U poslednjim sekundama dve šanse za domaćina, pokušali su Grizman i Vitolo iz dobrih pozicija da zatresu mrežu domaće ekipe, ali su defanzivci Levantea odlično reagovali, u oba navrata su u poslednji čas blokirali udarce fudbalera domaće ekipe.

U nastavku, nakon 10 minuta igre, centaršut Partija sa leve strane, crnogorski reprezentativac Vukčević igra rukom u svom kaznenom prostoru i sudija Iglesijas svira penal u korist Atletika.

Grizman je preuzeo odgovornost i efektno pogodio za 1:0 u korist "Jorgandžija".

U 67. minutu nova šansa za četu Ćola Simeonea, šutirao je Vitolo, ali pored gola.

Samo tri minuta kasnije šansa na drugoj strani, Morales je dobro šutirao nakon lepog solo prodora, ali je Oblak uspeo da zaustavi njegov udarac.

Veliku šansu za Atletiko u 80. minutu propušta Parti, snažno je šutirao sa 15ak metara od gola rivala, ali je poslao loptu preko gola.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Atletiko je slavio i makar na kratko se približio Barsi na dva boda zaostatka. Imaju 38 bodova i drugi su na tabeli, dok je Levante sa 15 bodova manje na 11. mestu.