Primera: Grizman "odigrao poker", Dmitrović ponovo sačuvao Eibar!

sreda 28.02.2018.
23:21

Kakav dan za francuskog reprezentativca.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Fudbaleri madridskog Atletika savladali su Leganes na "Vanda Metropolitanu" rezultatom 4:0 (2:0).

Poveli su u 26. minutu, prelep pas Kokea ka Grizmanu, Francuz beži čuvaru i vara golmana gostiju za 1:0.

Samo devet minuta kasnije, slobodnjak za "Jorgandžije" na samoj ivici kaznenog prostora gostiju, Antoan Grizman šalje projektil u golmanov ugao, sjajan gol Francuza za 2:0 u Madridu.

U nastavku, ista slika. Igrao se 56. minut, kada je Filipe Luis sjajno centrirao sa leve strane, pogodio Grizmana "u trepavicu", a ovaj glavom vara golmana Leganesa i dolazi do het-trika.

Tu se nije zaustavio, samo 11 minuta kasnije, Dijego Košta sa levog boka šalje loptu na desni, tamo se u kaznenom prostoru Leganesa našao Grizman, koji na prvu šutira i po četvrti put na meču vara golmana Leganesa!

Fantastičan meč za Francuza, koji je tako postao prvi fudbaler madridskog Atletika koji je na dva vezana meča u Primeri postigao po het-trik.

Atletiko ostaje drugi, imaju 10 bodova više od Reala, samo četiri manje od Barselone, koja ima i utakmicu manje.

Dmitrovic

U drugom večerašnjem susretu, Eibar je ugostio Viljareal, a domaćin je slavio sa 1:0 (1:0).

Gol odluke pao je još u 16. minutu, strelac je bio Kike, na asistenciju Leona.

Srpski čuvar mreže Marko Dmitrović je nastavio sa sjajnim partijama, imao je četiri odlične intervencije i nosi velike zasluge za novu pobedu Baskijaca.

Posebno se istakao u 75. minutu, kada je maestralno zaustavio udarac Rodžera Martineza iz neposredne blizine, a potom je istog fudbalera zaustavio i 10ak minuta kasnije, Martinez je uputio pravu bombu iz kaznenog prostora Eibara, ali je Dmitrović neverovatno odreagovao i sačuvao svoju mrežu.