Primera – Granada iznenadila Betis

• Autor: Miloš Marković

• 29. januar 2012.

• 14:07

Prvi meč drugog takmičarskog dana 20. kola španske Primere između Betisa i Granade završen je pobedom gostujućeg tima rezultatom 2:1.

Fudbalski klub Betis ostvario je donekle neočekivan poraz u 20. kolu španskog fudbalskog prvenstva.

Betis nije uspeo da iskoristi prednost domaćeg terena, Granada je obezbedila velika tri boda koja su joj donela beg sa 19. na 15. poziciju tabele.

U donekle izjednačenom meču viđena su tri pogotka.

Gosti su već na startu meča nagovestili iznenađenje, Granada u 13. minutu preko Igala stiže do vođstva. Na opšte iznenađenje domaćih navijača, gosti do kraja prvog dela igre uspevaju da dupliraju prednost pogotkom koji je u 40. minutu postigao Martins.

U nastavku igre, domaći sastav je izvršio sve tri izmene koje ipak nisu donele bitniji boljitak u igri i rezultatu. Sve što je Betis uspeo da uradi je da u 81. minutu preko Pereire postigne utešni pogodak za konačnih 1:2 za Granadu.

Posle ovog meča, Betis se nalazi na 12. poziciji sa ukupno 23 boda, dok je Granada na 15. mestu na tabeli sa jednim bodom manje.