subota 01.02.2020.
14:54

Nije pomogao Kataloncima ni novi gol skupo plaćenog pojačanja.

EPA-EFE/Pepe Torres

Fudbaleri Granade slavili su u 22. kolu španskog šampionata na svom stadionu protiv poslednjeplasiranog Espanjola sa 2:1 (1:1).

Gosti su poveli u 27. minutu sa bele tačke, precizan izvođač najstrože kazne bio je bivši igrač Reala i Benfike Raul De Tomas.

On je nedavno stigao u Espanjol iz Benfike za oko 20 miliona evra, postigao je po gol i na prva dva nastupa.

Ipak, već u 38. minutu su domaći igrači poravnali, Fernandez pronalazi Maćisa u kaznenom prostoru rivala, ovaj koristi veliku priliku koja mu se ukazala, 1:1.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, da bi već u prvom minutu nastavka domaćin došao do preokreta.

Zamenili su uloge Maćis i Fernandez, potonji je na kraju sjajno šutirao i pocepao mrežu iza iskusnog Dijega Lopeza za 2:1.

Do kraja su gosti imali dve odlične prilike da poravnaju, najpre je sjajni De Tomas pogodio stativu u 63. minutu, da bi potom u 72. minutu Rui Silva sjajno intervenisao nakon pokušaja Embarbe.

Ipak, promene rezultata nije bilo, pobeda Granade protiv poslednjeplasiranog Espanjola.

Povratnik u najviši rang je tako skočio na 10. mesto sa 30 osvojenih bodova, Espanjol ima duplo manje i zakucan je za dno tabele.