nedelja 03.11.2019.
17:59

U okviru 12. kola španske Primere, Osasuna je dočekala Deportivo Alaves.

Beta/AP Photo/Miguel Morenatti

Fudbaleri Osasune slavili su sa 4:2 (3:1) protiv ekipe iz Vitorije i tako nastavili sa dobrim rezultatima po povratku u elitni rang.

Igrao se 20. minut kada su stigli do prednosti, strelac je bio Garsija, na asistenciju Čimija Avile.

Fudbaler koji je asistirao Garsiji kod prvog pogotka, postiže jako lepo pogodka samo šest minuta kasnije za 2:0, da bi već u 27. minutu Alaves uzvratio za 2:1, preko Lagvardije.

U šestom minutu nadoknade prvog poluvremena penal za domaćina nakon intervencije iz VAR sobe, precizan izvođač najstrože kazne bio je Tores.

Na samom startu nastavka penal za goste, koji u gol pretvara Lukas Perez za 3:2.

Samo četiri minuta kasnije novi penal, drugi za Osasunu, koji u gol pretvara Viljar.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Brašanac je presedeo čitav meč na klupi ekipe iz Pamplone.

Osasuna je tako upisala četvrti trijumf po povratku u najviši rang, osmi su na tabeli sa 18 bodova, dok je Alaves na tri boda iznad zone ispadanja.