subota 25.08.2018.
00:06

Leganes na kraju zasluženo stigao do boda.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

U drugoj utakmici drugog kola španske Primere, fudbaleri Leganesa odigrali su nerešeno sa Real Sosijedadom, u vrlo uzbudljivom susretu bilo je 2:2.

Baskijska ekipa je dobro otvorila meč pošto su poveli golom Davida Zurutuze u 11. minutu.

Imao je domaćin svojih prilika, držao loptu u posedu i bio dosta aktivniji u napadu što im se naročito isplatilo u drugom poluvremenu.

Uspeli su da smanje rezultat u 54. minutu sjajnim udarcem sa distance Nabila El Žara, a onda je usledila totalna ofanziva ekipe Maurisija Pelegrina.

Konačno olakšanje za sve domaće navijače stiglo je u 88. minutu kada je ponovo El Žar bio spretan i lobovao golmana na sjajan način.

LEGANES: Kueljar - Huanfran, Munoz, Siovas, Silva - Oheda (od 66. Rolan), Perez, Gumbau, El Žar - Eraso (od 46. Santos), Kariljo.

REAL SOSIJEDAD: Rulj - Ernandez, Moreno, Ljorente (od 28. Elustondo), Zaldua - Zurutuza (od 58. Merino), Zubeldia, Iljaramendi, Ojarzabal (od 73. Pardo) - Huanmi, Vilijan Hoze.