Primera - Gameiro od heroja do tragičara Valensije, Sosijedadu bod u 101. minutu!

Autor: Stefan Matić
subota 17.08.2019.
21:29

Valensija izgubila pobedu u 101. minutu!

EPA-EFE/MANUEL BRUQUE

Na "Mestalji" viđeno čak dva penala u nadoknadi, Gameiro je promašio svoj dok sa druge strane Ojarzabal sigurno pogađa mrežu iza Silesena. 1:1 na "Mestalji".

Prvo poluvreme je bilo mirno, videli smo pokušaje Sosijedada na početku da bi Gameiro imao prvu veliku priliku u 38. minutu, ali je golman gostiju dobro reagovao.

U nastavku utakmice dosta više uzbuđenja.

Upravo je Francuz doveo "slepe miševe" u vođstvo. Gameiro sjajno koristi asistenciju sa desne strane i postiže gol u 58. minutu. Gol je prihvaćen posle konsultacija sa VAR-om, gosti su uveravali sudiju u ofsajd, ali je snimak pokazao suprotno.

Imala je Valensija u nastavku još prilika preko Guedeša i Rodriga, koji je pogodio stativu deset minuta pred kraj meča.

Gameiro je imao odličnu šansu da overi pobedu domaćina, ali francuski napadač ne koristi penal u 95. minutu, veoma loš šut koji je završio daleko od gola.

Gosti su to iskorstili. Sosijedad se izborio za slobodni udarac u 99. minutu, šut iz slobodnog udarca pogađa u ruku Kokelana koji zbog ovoga dobija drugi žuti a Ojarzabal šansu da donese bod. Španac sigurno koristi penal i donosi bod svom klubu u 101. minutu!