Primera: Fantastični Leganes potopio "Žutu podmornicu"

nedelja 03.12.2017.
13:59

Ekipa koja je minule sezone izborila plasman u najviši rang, sada već konkuriše za mesta koja vode u evropska takmičenja.

EPA-EFE/Javier Lopez

Slobodno se može reći da je Leganes uz Valensiju najprijatnije iznenađenje ove sezone u španskoj Primeri.

Ekipa Asiera Garitana slavila je u 14. kolu španskog šampionata na svom terenu protiv Viljareala rezultatom 3:1 (0:0) i to nakon preokreta.

U prvih 45 minuta nije bilo golova, a onda je nakon 15ak minuta igre u nastavku veliku grešku napravila odbrana Leganesa, zajedno sa golmanom.

Čuvar mreže domaćina izašao je na 30 metara od svog gola, kako bi pokušao da stigne prvi do jedne dubinske lopte koju je poslala odbrana Viljareala.

I golman i odbrana Leganesa su očajno reagovali, Raba je to iskoristio, obišao je čuvara mreže domaće ekipe i pogodio praznu mrežu za 0:1.

Nije se Leganes ipak predavao, ušao je u igri ubrzo Marokanac Ambrabat, a to kao da je razmrdalo domaći sastav.

Igrao se 72. minut, kada je sjajan udarac sa leve strane iskosa ka golu gostiju uputio Riko, lopta je milela ka golu, ali je bila izuzetno precizna te je završila u mreži nemoćnog Barbose.

Nekih 10ak minuta kasnije, Leganes dolazi do preokreta, Gabrijel proigrava El Žara, ovaj se namešta na levu nogu i vara golmana Viljareala za preokret Leganesa, 2:1.

Konačan rezultat je u smiraj susreta postavio El Žar svojim drugim golom.

Nakon ovog susreta Leganes je na sedmom mestu na tabeli sa 20 bodova, dok je Viljareal odmah ispred njih sa bodom više.