nedelja 05.07.2020.
18:59

Tim iz Barselone na ivici ambisa.

EPA-EFE/ANDREU DALMAU

Fudbaleri Espanjola doživeli su i 20. poraz ove sezone, ovoga puta je na njihovom stadionu slavila ekipa Leganesa rezultatom 0:1 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi gosti do prednosti stigli nakon osam minuta igre u nastavku.

Silva je sjajno prihvatio odličan pas Pereza, raspalio je po lopti i matirao Dijega Lopeza za 1:0.

U 71. minutu domaćin poravnava, strelac je bio Raul De Tomas, ali je pomoćni sudija ipak podigao zastavicu, bivši napadač madridskog Reala je bio u ofsajd poziciji, pa je pogodak Espanjola poništen.

U 88. minutu je sve postalo jasno, Džonatan Kaljeri se raspravljao sa sudijom te je zaradio dva žuta kartona i isključenje.

Leganes je trijumfom zadržao nadu da bi mogao da opstane, sada su pretposlednji sa 28 bodova, sedam ispod sigurne zone, dok je Espanjol sa 24 boda zakucan za dno i čini se da su Katalonci ovim porazom i definitivno rezervisali mesto u Segundi naredne sezone.