Primera - Espanjol 'otključao' "Novi San Mames"!

• 16. februar 2014.

• 20:56

Fudbaleri Atletik Bilbaa doživeli su prvi poraz na svom novom stadionu. Ono što nije pošlo za rukom Barseloni i Real Madridu učinio je Espanjol, koji je slavio rezultatom 2:1 na "Novom San Mamesu".

Primera - Espanjol 'otključao'
U pretposlednjem meču nedeljnog dela programa 24. kola španske Primere, fudbaleri Espanjola savladali su Atletik Bilbao na "Novom San Mamesu", što je prvi poraz Baska od prelaska na novoizgrađeni stadion.

Fudbalsko zdanje u Bilbau do sada je bilo neosvojiva tvrđava za Barselonu, Rajo Valjekano, Almeriju, Valjadolid i Real Madrid, ali je Espanjol danas imao tu čast da ponese sva tri boda sa "Novog San Mamesa".

Gostijući sastav zasluženo je slavio pobedu rezultatom 2:1 (1:0), a domaćin je utakmicu završio sa igračem manje, nakon isključenja Aduriza u 87. minutu.

Golove pogledajte OVDE!

Garsija je doveo Espanjol u prednost u 6. minutu susreta, nakon fantastičnog prodora i udarca u donji levi ugao gola Atletik Bilbaa. Bio je to deseti pogodak za Garsiju u tekućoj sezoni, a Espanjol je njegovim golom vodio sve do 56. minuta.

U 56. minutu meča Atletik stiže do izjednačujućeg pogotka, golom Gurpegija, koji ide na dušu golmana Kasilje koji je loše procenio let lopte.

Za trijumf Espanjola postarao se Koloto, samo devet minuta nakon izjednačujućeg pogotka domaćih. Mogao je Espanjol i do ubedljivije pobede ali nema sumnje da će Katalonci biti zadovoljni i ovakvim ishodom duela u Bilbau.