ponedeljak 30.01.2017.
22:37

U okviru 20. kola španske Primere, Valensija je gostovala na Kanarima.

screenshot: Youtube.com

Nisu se lepo proveli "Slepi miševi" na stadionu u Las Palmasu, nisu se dočepali nijednog boda, iako su vodili, a na kraju su primili i tri gola.

Bilo je 3:1 (1:1) za domaći sastav u kojem je debitovao bivši igrač Barselone Alen Halilović.

Sve je odlično počelo po goste, igrao se 21. minut kada je Santi Mina doveo Valensiju u vođstvo. Odlično se Gaja ubacio po levoj strani, izbegao ofsajd zamku, zavrnuo loptu u sredinu a na pravom mestu se našao Mina.

Ipak, gosti poravnavaju u 42. minutu, sjajan gol je postigao bivši igrač kluba sa "Mestalje" Džonatan Vijera.

To je bilo sve od prvog poluvremena, a onda je na samom startu drugog bivši igrač Barselone Munir El Hadadi napravio veliku glupost.

On je u samo tri minuta zaradio dva žuta kartona i u 51. minutu je morao da napusti teren i ostavi Valensiju sa igračem manje.

To se itekako odrazilo na stanje stvari na terenu, domaćin je preuzeo konce igre i do kraja uspeo da slavi.

Najpre je fenomenalan gol postigao štoper Maurisio Lemos. Urugvajac je fantastično izveo slobodan udarac sa nekih 20ak metara od gola Valensije, Alveš nije imao nikakve šanse.

Samo tri minuta kasnije, Kevin-Princ Boateng povećava prednost domaćina svojim šestim golom u Primeri ove sezone.

U 73. minutu je priliku da debituje u domaćem sastavu dobio Alen Halilović, koji je nedavno stigao na pozajmicu iz HSV-a.

Do kraja je Valensija imala par prilika, ali nisu uspeli da zatresu mrežu domaćina i uvedu meč u neizvesnu završnicu.

Las Palmas je nakon 20 odigranih kola na 11. mestu sa 28 bodova, dok je Valensija 15. sa devet bodova manje.