Primera - Ekambi i VAR doneli bod Viljarealu

• Autor: Nikola Miloradović

• 20. januar 2019.

• 18:21

U okviru 20. kola španske Primere, na stadionu "De la Keramika" je gostovao Atletik Bilbao.

Gostovali su fudbaleri Atletik Bilbaa u Viljarealu, meč je okončan bez pobednika, rezultatom 1:1 (0:1).

U trećem minutu je Viljareal pripretio preko Đerara Morena, ali je Španac šutirao pored gola gostiju, da bi samo tri minuta kasnije Ibai na drugoj strani pogodio stativu.

U 18. minutu Bilbao stiže do prednosti, nespretni Haume Kosta postiže autogol.

Do kraja prvog dela nije bilo promene rezultata, da bi nakon 26 minuta igre u nastavku Viljareal poravnao.

Alfonso Pedrasa je centrirao, Ekambi je klizeći ugurao loptu u nebranjenu mrežu.

Sudija je gledao snimak, zbog potencijalnog ofsajda, ali je na kraju priznao gol, Viljareal je poravnao.

Bilbao je u 87. minutu poravnao, ali je sudija Maljenko odlučio da pogleda snimak, nakon čega je poništio gol Jurija Berčičea.

Na kraju 1:1, Bilbao 13. sa 23 osvojena boda, Viljareal pretposlednji na tabeli sa pet bodova manje.