nedelja 21.10.2018.
18:06

Domaćin imao više od igre.

twitter.com/LaLiga

Baskijski derbi odigran je u Eibaru gde je domaćin podelio plen sa Atletikom iz Bilbaoa, utakmica devetog kola završena je rezultatom 1:1.

Domaćin je imao terensku inicijativu tokom čitavog dela susreta, a naročito u uvodnim minutima meča.

Eibar je mogao da povede već na startu pošto je Diop promašio dobru priliku, ali prilika za to je stigla u 17. minutu kada je sa penala siguran bio Čarls.

Radost domaće ekipe nije dugo trajao pošto je Atletik uspeo da izjednači u 21. minutu preko Injakija Vilijamsa.

Eibar je pokušao da stigne do još jednog vođstva, ali osim terenske inicijative i prilike Pene nije imao konkretniji učinak.

Srpski reprezentativac Marko Dmitrović nije bio u postavi Eibara na današnjem meču.