nedelja 03.02.2019.
20:25

U okviru 22. kola španske Primere, fudbaleri Eibara dočekali su Đironu.

screenshot - twitter.com/SDEibar

Fudbaleri Eibara slavili su pred svojim navijačima protiv Đirone sa ubedljivih 3:0 (1:0).

Poveli su u 37. minutu, strelac je bio Penja.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi na samom startu nastavku prednost Baskijaca duplirao Čarls.

U 57. minutu, penal za domaćina, odgovornost preuzima strelac drugog gola Čarls i postiže svoj drugi pogodak na utakmici, 3:0 za Eibar.

Do kraja nije bilo izglednijih prilika, domaćin je bez većih problema sačuvao tri gola prednosti i upisao zaslužen trijumf.

Marko Dmitrović je od starta bio na golu domaće ekipe, ubeležio je dve odbrane i sačuvao mrežu.

Ovom pobedom, sedmom u sezoni, fudbaleri Eibara došli su do desete pozicije na tabeli sa 29 bodova, Đirona 16. sa 24 boda, jednim više od Leganesa i Raja, koji tek igraju svoj meč 22. kola.