• Autor: Nikola Miloradović

• 05. maj 2019.

• 15:56

Baskijci slavili protiv Andalužana, najveće zasluge za trijumf nosi reprezentativac Srbije.

Fudbaleri Eibara dočekali su Betis u 36. kolu španske Primere, domaćin je slavio sa 1:0 (1:0).

Poveli su u finišu prvog poluvremena Baskijci, strelac je bio Kote, na asistenciju Oreljane.

Nakon 20ak minuta igre u nastavku, sudija dodeljuje jedanaesterac gostima iz Sevilje, odgovornost je preuzeo Đovani Lo Selso.

Sjajni Argentinac je šutirao po sredini, Dmitrović se bacio u desnu stranu, ali je ostao na oprezu, pa je nogom odbranio udarac veziste Betisa i sačuvao mrežu.

Do kraja nije bilo preterano zanimljivo, Dmitrović je sačuvao mrežu, te je Eibar zadržao prednost iz prvog poluvremena i upisao tri boda.

Dmitrović je bio zaista sjajan, meč je završio sa šest upisanih odbrana, podsetimo, sačuvao je i udarac Lo Selsa sa kreča.

Eibar 11. sa 46 bodova, dok je Betis sada dva mesta ispod njih sa dva boda manje.