Primera - Drama u derbiju začelja, bodovi Selti!

• 22. april 2013.

• 23:56

U poslednjoj utakmici 32. kola Primere, Selta na svom terenu posle preokreta savladala Saragosu i zadržala šanse na kraju sezone izbori opstanak.

Mnogo uzbuđenja doneo je derbi začelja u okviru 32. kola španske Primere. Na kraju, poslednjeplasirana Selta u nadoknadi vremena savladala je Saragosu rezultatom 2:1 i izjednačila se sa večerašnjim rivalom na tabeli.

Povela je Saragosa u 26. minutu golom Sapunarua, ali je izjednačenje domaćem timu doneo Aleks Lopez deset minuta kasnije.

Rezultatom 1:1 ušlo se u drugih 45 minuta i taj rezultat ostao je na snazi do poslednjih trenutaka meča, a onda je usledilo veliko slavlje na ''Balaidosu''.

Brz napaddomaćeg tima po levoj strani, usledio je centaršut pred gol Saragose, gde se najbolje snašao Bermeho koji šalje loptu u levi ugao gola gostiju - 2:1, Selta osvaja sva tri boda!

Timu iz Viga se tako na najbolji način vratilo ono što je izgubio u prošlom kolu, kada je od Majorke izgubio takođe u nadoknadi vremena.

U ekipi Saragose od polovine drugog dela igre nastupio je i Stefan Babović, ali srpski internacionalac nije uspeo da ostavi upečatljiviji utisak na terenu.

Posle 32. kola, Selta i Saragosa imaju po 27 bodova na začelju tabele, ispred njih je Majorka sa bodom više.