15:55

Fudbaleri Eibara su upisali drugu vezanu pobedu u španskom šampionatu.

screenshot - twitter.com/SDEibar

Nakon Sevilje, pala je i Selta.

Fudbaleri Eibara slavili su pred svojom publikom protiv ekipe iz Viga, rezultatom 2:0 (0:0).

Golovi su izostali u prvom poluvremenu, da bi u drugom domaćin zaigrao dosta bolje, pa je stigao do prednosti nakon samo dva minuta igre, strelac je bio Edu Eksposito.

U 57. minutu, 2:0, Inui trese mrežu rivala, ali je sudija odlučio da pogleda snimak.

Oreljana je u začetku akcije igrao rukom, te je pogodak bio poništen.

Ipak, samo minut nakon odluke da se gol poništi, Eibar ponovo trese mrežu rivala.

Velika greška Aidua, Inui mu je ukrao loptu na ivici kaznenog prostora, odmah je prosledio do Oreljane, koji baca jednog defanziva na kolena, potom fintom izbacuje i čuvara mreže i lagano ubacuje loptu u mrežu rivala.

U nadoknadi vremena, velika šansa za goste, dobili su penal, odgovornost je preuzeo Jago Aspas, ali je slabo šutirao, pokušao je panjenkom da prevari Dmitrovića, koji ga je pročitao i bez većih problema mu zaustavio udarac.

To je bilo sve od utakmice na stadionu Eibara, domaćin je upisao tri boda, Dmitrović je pružio još jednu vrlo dobru partiju.