Primera - Dmitrović nemoćan, poraz Eibara u Valjadolidu

subota 26.10.2019.
20:30

Eibar poražen na gostovanju.

screenshot - twitter.com/SDEibar

U okviru 10. kola španske Primere, ekipa Real Valjadolida je slavila pred svojim navijačima protiv Eibara sa 2:0 (2:0).

Oba gola pala su u prvom poluvremenu.

Najpre je u 10. minutu jednu sjajnu dugu loptu Plano spustio do Gvardiole, ovaj je sa 10ak metara šutirao i matirao nemoćnog Dmitrovića za 1:0.

Na 2:0 povisio je Salisu, ponovo je srpski reprezentativac bio nemoćan, zakazala je odbrana gostiju, Naćo je pronašao usamljenog defanzivca iz Benina pred golom rivala, potonjem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu Eibara.

Bilo je i u drugom poluvremenu uzbudljivo, gostima je malo falilo da se vrate u meč u 75. minutu, ali je Ekspozito pogodio prečku.

Dmitrović je ostavio svoj tim u igri šest minuta kasnije, kada je odbranio pokušaj Oskara Plana iz kaznenog prostora.

Ipak, do kraja nije bilo promene rezultata, pobeda Valjadolida, koji je nakon 10 odigranih kola na visokom osmom mestu na tabeli sa 14 bodova. Eibar na poziciji 16, sa pet bodova manje.