Primera - Dmitrović kapitulirao u prvom minutu, Eibar zaslužio više od boda u San Sebastijanu

nedelja 14.04.2019.
18:08

U okviru 32. kola španske Primere, na "Anoeti" je odigran mali baskijski derbi.

screenshot - twitter.com/SDEibar

Fudbaleri Real Sosijedada dočekali su Eibar na svom stadionu, meč je okončan podelom bodova, na kraju je bilo 1:1 (1:0).

Poveli su domaći gotovo sa centra, već u prvom minutu Huanmi je izbio sam pred Dmitrovića i lako matirao nemoćnog sprskog golmana za 1:0.

U nastavku susreta su gosti imali više od igre, dominirali su u posedu, prilikama, ali do kraja prvog poluvremena nisu uspeli ozbiljnije da ugroze Rulija.

Nakon pet minuta igre u nastavku, Mark Kardona je imao dobru priliku, ali je glavom tukao preko gola domaće ekipe.

Nakon toga, u samo 60ak sekundi, Eibar u dva navrata pogađa stativu protivničkog gola, najpre je to uradio Sergio Enrik glavom, da bi oko minut kasnije sjajnim udarcem iz udaljenosti okvir gola Sosijedada pogodio Eskalante.

Dominirali su gosti, da bi u 85. minutu došli do zasluženog izjednačenja i to pravom majstorijom.

Đordan je maestralno izveo slobodan udarac sa oko 20 metara udaljenosti, Ruli je bio nemoćan, 1:1 na "Aneoti".

Do kraja nije bilo promene rezultata, Eibar je bio daleko bolji rival, ali moraju da se zadovolje samo bodom.

Sosijedad nakon novog boda 10. sa 41 bodom, Eibar na 12. mestu sa samo bodom manje.