18:27

Eibar poražen kod kuće.

screenshot - twitter.com/SDEibar

Fudbaleri Deportivo Alavesa slavili su kao gosti u Eibaru sa 0:2 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, domaćin je bio nešto bolji rival, ali bilo je prilika na obe strane, pa su Dmitrović i njegov kolega sa druge strane terena Pačeko imali po tri intervencije.

I u drugom delu agresivniiji Eibar, ali je Pačeko bio veoma raspoložen, pa je mreža gostiju mirovala.

A onda, 85. minut, Aleiš Vidal progirava Hoselua, ovaj tuče na prvu iz dobre pozicije i matira Dmitrovića za 0:1.

Samo šest minuta kasnije, kontra za goste iz Vitorije, Pons proigrava Hoselua, ovaj postiže drugi gol i overava trijumf za ekipu Deportivo Alavesa.

Eibar je doživeo drugi vezani poraz u Primeri i sada je na 16. mestu sa 15 osvojenih bodova, dok je Alaves vezao drugi trijumf i sada je 13. sa tri boda više od današnjeg rivala.